Domov Zanimivosti Ideje za ponovno uporabo plastenk

Ideje za ponovno uporabo plastenk

Organizator omare s čevlji

Ženska in otroška poletna obuvala so precej drobna, zato jih na police radi naložimo enega na drugega in imamo tako precejšen nered. Japonke, balerinke in ostalo »manjšo« obutev pa lahko zelo dobro organiziramo s pomočjo plastenk.

Plastenkam odrežite zgornji, ožji del (grlo). Da pri rezu ne bodo ostre, rob oblepite z okrasnim lepilnim trakom, ga pobrusite ali naredite zaobljenega s pomočjo toplote (rahlo segret star likalnik vam bo v veliko pomoč). Plastenke nato eno poleg druge in eno vrh druge zložite v omaro. Sedaj lahko v vsako potisnete drug par obutve – tako ne boste nikoli več iskali parov.

Namig:

Če plastenke odrežete nižje, kakšen decimeter nad dnom, jih lahko uporabite tudi za to, da v vsako spravite par nogavic. Seveda jih pri tem plosko položite v predalnik ali pa z vijaki privijte na desko, ki jo nato v omari lahko postavite tudi pokonci.

Regal za časopise in revije

Plastenke za shranjevanje časopisov. Recikliranje plastenk od pijače vam lahko pomaga tudi do zanimivega regala za časopise in revije, ki jih je sicer hitro polno po vseh policah. Plastenkam odrežite zgornji del in enako kot v prvem nasvetu obdelajte rob. Plastenke položite na mizo v ravno vrsto in jih med seboj zlepite s pomočjo pištole za lepljenje z vročim lepilom, nato dodajte vrh prve plasti, naslednjo plast itd. Če ne želite, da so plastenke opazne in bodo bolj čvrsto držale skupaj, jim dodajte še »okvir« – z vseh strani, razen prednje, nanje nalepite valovito lepenko, ki jo lahko oblečete tudi v okrasni papir. Tako bo stojalo od zunaj videti kot omarica, v notranjosti pa bodo okrogli prostori, v katere boste lahko vstavili zvite časopise in revije.

Namig:

Takšno stojalo pride prav tudi v vrtcu, kjer lahko otroci vanj spravljajo svoje risbe, v frizerskem salonu ali drugje, kjer otroci čakajo, da bodo prišli na vrsto, ali pa tudi v otroški sobi, kjer je lahko znotraj ene plastenke bel papir, znotraj druge barvni, v tretji so barvice, v četrti pa že narejene risbe. Tudi kakšna tajnica se bo razveselila regalov, v katere lahko vstavlja pošto in sporočila za posamezne zaposlene.

Darilna škatla

Darilne embalaže so drage, zato vedno velja narediti svoje. Plastenki odrežite zgornji del in jo nato štirikrat enakomerno navpično zarežite približno 5 centimetrov globoko. Vsak zarezan del nato odrežite v loku, da bo videti, kot bi se hotel vrhnji del plastenke razpreti v cvet. Da bodo »lističi« lepši, si lahko pred rezanjem plastike pripravite šablono iz kartona, ki jo s flomastrom obrišete na plastiko. Lističe potisnite navznoter, da se embalaža zapre (po tem, ko jo boste že napolnili). Vrh lahko zalepite, ali pa darilno škatlo enostavno zavežete s pentljo. In zakaj je ta darilna škatlica tako odlična? Ker je prozorna, torej se lepo vidi, kaj se skriva v njeni notranjosti.

Namig:

Če boste v embalažo spravili sladkarije za božična darila, izberite zelene plastenke. Za obdarovanje otrok lahko plastenke tudi porišete ali pobarvate s permanentnimi flomastri, ki se primejo na plastiko. Za še bolj lične škatlice pa pride vedno prav, če jih s »servietno tehniko« oblečete v papirnate prtičke z lepimi vzorci.

Foto: SHUTTERSTOCK